nish
07 دی 1401 - 12:52

آغاز جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر/ کرمانشاه میزبان ۲۵۰ هنرمند از کشور شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، از آغاز جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر با حضور بیش از ۲۵۰ هنرمند در ۱۷ گروه از ۱۰ استان کشور به میزبانی کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، علی صفدری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، از آغاز جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر در کرمانشاه خبر داد

وی ادامه داد: جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر با حضور بیش از ۲۵۰ هنرمند در ۱۷ گروه از ۱۰ استان کشور؛ آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، ایلام و کردستان امروز(هفتم دی) به میزبانی کرمانشاه در تالار انتظار ومجتمع شهیدآوینی آغاز شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه تصریح کرد: بعد از قریب به ۸ سال که این جشنواره منطقه‌ای مورد کم‌لطفی قرار گرفته شده بود به همت مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دوباره رونق گرفت و شروع به فعالیت کرد.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره‌های منطقه‌ای فرصتی مناسب برای مبادله آداب و رسوم و تبادل فرهنگی است و تماشاچیان می‌توانند از شهرهای مختلف تئاترهایی مختلف با آداب و رسوم مختلف و با لهجه‌های و گویش‌های مختلف ببینند و لذت ببرند.

صفدری یادآور شد: هنرمندان عرصه نمایش استان کرمانشاه ظرفیت بسیار ویژه‌ای دارند و همچنان در سطح کشور خوش درخشیده‌اند.

وی با اشاره به زیرساخت مناسب فراهم شده برای این جشنواره، گفت: برای رفاه حال هنرمندان میهمان در استان تلاش شده بهترین شرایط را برای اسکان و ایاب ذهاب در هتل آزادگان و مجموعه فرهنگی بعثت فراهم کنیم و در مجموعه انتظار و شهید آوینی نیز اجراها برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره منطقه‌ای تئاتر فجر در کرمانشاه در خصوص چگونگی آمادگی سالن‌ها، تصریح کرد: بهترین شرایط نور، صوت، گرمایشی و سرمایشی؛، اتاق گریم و... طی دوماه اخیر برای ۵ سالن محل اجرای نمایش‌ها به خوبی فراهم شده و  بعد از این جشنواره هم سالن‌ها با بهترین کیفیت مجددا آماده میزبانی هنرمندان استان است.

وی ضمن دعوت از هم‌استان‌های برای تماشای این اجراها، گفت: در هر روز ۶ اجرا داریم دو اجرای صبح از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن انتظار میدان آزادگان و دو اجرای بعدازظهر در تالار شهید آوینی میدان غدیر و دو اجرای آخر دوباره در مجتمع انتظار برگزار می‌شود.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 940281